Ultradźwiękowa suszarka do włosów Dyson Supersonic

Dyson Supersonic

Dyson Supersonic to wydajna suszarka do włosów zaprojektowana tak, aby zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym ekstremalnymi temperaturami. Wysuszymy nią włosy szybciej niż produktem innej marki a jednocześnie poprawimy gładkość i połysk naszej fryzury.

Produkty, które służą do codziennej rutyny powinny być niezawodne i bezpieczne. Wybierając te od Dyson, mamy pewność, że to przedmiot z najwyższej półki, wart swojej ceny i spełniający wszystkie możliwe kryteria użyteczności. Jakie ma funkcje oraz ile kosztuje model Dyson Supersonic?

Na wstępie – jak powstała nowoczesna suszarka do włosów Dyson

Na temat suszarki do włosów znany wynalazca i założyciel firmy, Sir James Dyson powiedział tak: „Suszarki do włosów mogą być ciężkie, niewydajne i głośne. Przyglądając się im bliżej, zdaliśmy sobie sprawę, że mogą również powodować uszkodzenia włosów przez ekstremalną temperaturę suszenia”.

Mając to na uwadze, Dyson rzucił wyzwanie swojemu zespołowi, aby znalazł rozwiązanie. Mowa o zespole wybitnych inżynierów, projektantów i kreatywnych umysłach stanowiących trzon firmy.

W rezultacie powstała suszarka do włosów Dyson Supersonic, która została zaprezentowana na konferencji prasowej w Tokio w 2016 r. Była to kulminacja czterech lat pracy, 100 milionów dolarów, 600 prototypów, ponad 100 patentów i rygorystycznych testów. Testów na tak dużej liczbie włosów, że po ułożeniu się w pojedynczą nić, rozciągałaby się ona na długość 3000 km!

Ostatecznie narodziła się kompaktowa, elegancka konstrukcja, której cicha praca jest zasługą precyzyjnie dostrojonych zaawansowanych technologii. Właśnie one są rozwiązaniem na główne wady większości suszarek do włosów dostępnych aktualnie na rynku.

suszarka do włosów z jonizacją

Jak działa super suszarka Dyson Supersonic

Suszarka do włosów Dyson jest połączeniem charakterystycznej dla marki najnowocześniejszej inżynierii z przyjemną, minimalistyczną estetyką. Zamiast otworów wentylacyjnych i innych niezgrabnych, podzielonych na segmenty części, suszarka składa się z gładkiego uchwytu, który po prostu rozciąga się w kierunku okrągłego pierścienia umieszczonego na górze. Suszarka przypomina inny charakterystyczny produkt Dyson — bezłopatkowy wentylator/oczyszczacz powietrza.

Nie jest to oczywiście przypadek. Modernistyczne podejście Dysona do suszenia włosów opiera się na mniejszej wersji ukrytego silnika stosowanego w linii wyjątkowo cichych maszynach chłodzących firmy. Silnik o nazwie V9, jest jak dotąd najmniejszym i najlżejszym silnikiem Dyson. Może pracować z prędkością ponad 110 000 obrotów na minutę!. To wystarczająco szybko, aby wytworzyć ultradźwiękowe fale, które są rejestrowane jako niesłyszalne dla ludzkiego ucha.

Zapewniony odpowiedni balans masy suszarki pozwala na łatwe uchwycenie jej w dłoni. Dzięki temu użytkownik nie odczuwa wysiłku związanego z trzymaniem i manewrowaniem bardzo ciężkim przedmiotem.

Zalety i funkcje produktu

Oprócz większego komfortu i łatwości użytkowania, suszarka Dyson Supersonic zaprojektowano tak, by wyeliminować niektóre z najbardziej irytujących problemów podczas suszenia włosów. Jednym z nich jest powietrze wydmuchiwane z suszarek do włosów.  Nierówne, „szarpane” podmuchy mogą powodować plątanie się pasm włosów.

Technologia Air Multiplier firmy Dyson (stosowana zarówno w suszarce Supersonic, jak i w linii bezłopatkowych wentylatorów) tworzy strumień powietrza o dużej prędkości. Zasysa powietrze od góry, w kierunku krawędzi, gdzie łączy się z powietrzem wprowadzanym z tyłu, a następnie kierowanym na zewnątrz w kierunku poziomym. Rezultatem jest płynny i równomierny przepływ powietrza.

Drugim, częstym problemem jest zbyt gorące powietrze. Ono może zniszczyć strukturę powierzchni i sprężystość włosów. I to do tego stopnia, że ​​szampony i zabiegi pielęgnacyjne nie są w stanie ich zregenerować. Aby temu zapobiec, inżynierowie Dyson dodali czujniki ciepła, które mierzą i pomagają regulować temperaturę przepływu powietrza. Czujniki stale przekazują odczyty z szybkością 40 x na sekundę do głównego mikroprocesora. Dane służą do automatycznego dostosowania prędkości silnika, tak by temperatura utrzymywała się w bezpiecznym zakresie.

Listę godnych uwagi zalet uzupełniają:

 • wyjmowany filtr w dolnej części rączki, który wyłapuje utracone, pojedyncze włosy,
 • 5 nasadek, które łączą się magnetycznie z głowicą dmuchawy:  
 1. nasadka wygładzająca, która rozprowadza szeroki strumień powietrza po powierzchni włosów, aby uniknąć niechlujnych i przesuniętych pasm podczas delikatnego suszenia włosów,
 2. dysza koncentracyjna, która tworzy bardziej skupiony strumień powietrza,
 3. dysza dyfuzora, która zmniejsza puszenie się kręconych włosów poprzez delikatne rozprowadzanie powietrza bez zakłócania loków,
 4. końcówka do delikatnego suszenia,
 5. nasadka grzebieniowa do loków i włosów podatnych na skręcanie.
 • trzy ustawienia prędkości strumienia podczas suszenia,
 • cztery warianty termoregulacji (od 28C-100C).
suszarka do włosów dyson

Dyson Supersonic cena – ile kosztuje najnowszy model

Suszarka do włosów Dyson Supersonic, kosztuje od 1699zł do 2099zł. Górna granica dotyczy najnowszego modelu z limitowanej edycji Dyson Supersonic™ Niebieski/Pudrowy róż. Zestaw zawiera gustowne etui, które ułatwia przechowywanie i sprawdzi się także w podróży.

Dyson Supersonic edycja prezentowa to niewątpliwie fajna podpowiedź, kiedy szukamy prezentu z wyższej półki. Więcej informacji na stronie producenta dyson.com

dyson supersonic zestaw

Jeden komentarz do wpisu “Ultradźwiękowa suszarka do włosów Dyson Supersonic

 • Angelika -

  Właśnie pierwszy raz użyłam mojej nowej suszarki Dyson Supersonic i jestem absolutnie zachwycona! Jest znacznie lżejsza i cichsza niż moja poprzednia suszarka, a włosy wyschły w mgnieniu oka. Uważam, że jest to inwestycja, która na pewno się opłaci. Na pewno włosy po dłuższym stosowaniu będą zdrowsze. Opinie o Dyson Supersonic sa tak dobre, że nie może być inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *