Torba termiczna czy lodówka turystyczna? Co wybrać w wakacyjną podróż?

torba termiczna

Wakacyjne wyjazdy prawdopodobnie są już zaplanowane, na letni urlop czekamy przecież wiele miesięcy. Każda podróż wiąże się z odpowiednim przygotowaniem, organizacją i właściwym spakowaniem. Niektórzy robią to na ostatnią chwilę i nawet nieźle im to wychodzi. Czasami spontanicznie pakujemy się i wrzucamy do walizki co popadnie. Warto się jednak zastanowić a nawet spisać niezbędne rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą.

Torba termiczna z czego jest zrobiona i jak działa

Z dziesiątek letnich gadżetów, takim znajdującym się w topce jest torba termiczna, która pełni rolę przenośnej lodówki. Nie jest to żadna nowość, ale obecnie można ją dostać w wielu obłędnych printach, kształtach, a nawet wyglądających jak stylowa torba plażowa.

Torby termiczne sprzed lat wykonane były zwykle z tworzywa PCV, dzięki czemu miały pełną wodoodporność oraz niewielki litraż. Gdy włożyliśmy do niej wkład chłodzący to zostawało już mało miejsca na dobrodziejstwa. W zależności od potrzeb można wybrać pożądany wielkościowo model, który pomieści np. kanapki, owoce, trunki oraz kosmetyki przeciwsłoneczne.

Czy taka torba przyda się wyłącznie w tropikach lub w przynajmniej ciepłym klimacie? Niekoniecznie! Bagi termiczne mają za zadanie utrzymywać chłód lub ciepło, zatem wykorzystamy je również na zimowym tripie.

torebka termiczna designerska

Torba czy lodówka?

Lodówki turystyczne są doskonałą opcją dla osób zmotoryzowanych, kiedy można ją zwyczajnie spakować do bagażnika i transport nie jest problemem. Jednak, gdy wybieramy się na urlop komunikacją typu PKP lub PKS, wówczas gabaryt i ciężar klasycznej lodówki będzie kłopotliwy, co nie oznacza, że niemożliwy. Ale idziemy w stronę komfortowej podróży i w takiej sytuacji bardzo sprawdzi się wersja torby termicznej, która w bagażu nie zajmie dużo miejsca. Można ją również użyć jako torby podręcznej.

Torba termiczna posiada warstwę izolacyjną, jeśli będziemy ją przechowywać w zacienionym miejscu, powinna utrzymać chłód do kilku godzin. Oczywiście dołożenie wkładów chłodzących wydłuży czas chłodzenia. Lodówki utrzymują zimno do 12h, ale potrzebują zasilenia elektrycznego, co można uczynić podczas jazdy samochodem (ładowanie przez USB). Kolejną kwestią podczas wyboru jest cena. Torby w dziale akcesoria plażowe, można kupić za kilkanaście złotych, a koszt lodówki to wydatek startujący od kwoty ok 100zł. Mniejsze modele można znaleźć za ok 50zł, ale mają niewielki litraż.

lodówka turystyczna

Jeśli zależy nam na wygodzie w podróży, torba termiczna może zastąpić lodówkę, w rozumieniu spełnienia swojej funkcji. Jest poręczniejsza, lżejsza i tańsza od lodówki. Może to być także pomysł na prezent dla osoby, która wszystko ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *