Akcesoria plażowe, które warto mieć

akcesoria plażowe

Plażowanie, wodne kąpiele i opalanie są codziennością kiedy jesteśmy na urlopie. Czas spędzony nad akwenem sprzyja naszej regeneracji, doznajemy błogiego odpoczynku i ładujemy się witaminą D oraz spokojem.

Przyroda działa kojąco na układ nerwowy, jesteśmy zrelaksowani i oczekujemy, aby ten stan trwał i najlepiej się nie kończył. Jak przygotować się na letni wypoczynek oraz jakie akcesoria plażowe zabrać ze sobą, by ten czas był niekończącą się przyjemnością?

Akcesoria plażowe, które musisz mieć przy sobie

Podstawowym ekwipunkiem plażowicza są wszelkie produkty przeciwsłoneczne. Chociaż polski klimat różni się od tego na południu Europy, to promieniowanie UV w naszej szerokości geograficznej jest równie silne. Warto o tym pamiętać, że nawet w pochmurne dni promienie ultrafioletowe przenikają przez chmury i narażają nas na niebezpieczeństwo.

Stosowanie kremów z wysokim filtrem powinno być codzienną rutyną. Idąc na plażę zabieramy: krem z filtrem 50, okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz lub czapkę na głowę. Jeśli nie mamy parasola turystycznego, możemy wynająć go na wielu plażach za kilkanaście złotych. Przy dłuższym pobycie warto to zrobić. Wygodny nadmuchiwany materac posłuży nam do opalania i do kąpieli, takie dwa w jednym.

Poza tym torba termiczna, która pomieści przygotowane wcześniej jedzenie, napoje i owoce. Kubek termiczny lub termos utrzyma gorącą kawę nawet do 6h, więc jeśli nie chcemy wydawać extra gotówki w kawiarni warto ją ze sobą zabrać. W warunkach ekstremalnego ciepła musimy dbać o nawodnienie organizmu, zatem wypicie nawet 3-4l. wody w ciągu dnia.

nawodnienie

Urlop z dzieciakiem, jakie akcesoria plażowe dla malucha

Spędzając czas z dziećmi dobrze jest wziąć ze sobą zabawki do piasku, dmuchane koło lub rękawki do pływania. Przyda się także rozkładany namiot, który otwiera się jednym ruchem ręki, choć czasem trudniej jest go złożyć. Namiot da cień, który po wielu godzinach może okazać się zbawieniem. Przy małych dzieciach lub zwierzętach namiot jest praktycznym rozwiązaniem, ponadto ochroni także przed silniejszym wiatrem.

Co można robić na plaży?

Zmotoryzowani plażowicze, którzy mają duży bagażnik lub dodatkowy dachowy schowek, mogą przetransportować akcesoria do pływania tj. deskę surfingową, SUP, kite`a, a nawet kajak gumowy. Sporty wodne przynoszą wiele emocji i radości, a wakacyjny czas to jest właśnie ten moment, aby korzystać na maksa ze wszystkiego.

Aktywny wypoczynek nad wodą jest nie dla wszystkich, amatorzy leżakowania mogą oddać się ulubionej lekturze. Czytniki książek to rozwiązanie dla moli książkowych, którzy pochłaniają kilka pozycji podczas urlopu. Ebook tylko z wyglądu przypomina tablet, jego właściwości są inne, służy bowiem do czytania dbając przy tym o wzrok. A jeśli nie czytanie, to słuchanie muzyki na bezprzewodowych słuchawkach. Muza, promienie słońca, lekka bryza i chill. Udanego plażowania!

akcesoria plażowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *