Świecąca obroża dla psa zwiększy bezpieczeństwo na spacerze

świecąca obroża dla psa

Kochamy nasze psiaki i jesteśmy w stanie zrobić dla nich wiele ( np. kupujemy Furbo Dog Camera). Zapewnienie bezpieczeństwa naszym czworonożnym przyjaciołom jest priorytetem. Podczas spacerów w ciemnościach, jak i na terenach o ograniczonej widoczności, świetnie sprawdzi się świecąca obroża dla psa.

W tym artykule sprawdzamy korzyści, funkcje oraz cenę tego nowoczesnego gadżetu. Czy warto kupić taką obrożę?

Wyjaśnijmy, jak działa ledowa obroża dla psa

Świecące obroże dla psów działają dzięki diodom LED (elektroluminescencyjnym), które są zamontowane wewnątrz lub na zewnętrznej stronie paska. Te diody emitują światło, gdy są zasilane energią, czyli na baterię lub nieduży akumulator na USB. Załączenie lub wyłączenie obroży odbywa się poprzez przycisk lub przełącznik umieszczony na niej.

świecąca obroża dla psa allegro

Obroża świecąca i jej korzyści

Posiadanie świecącej obroży dla psa ma wiele plusów, zarówno dla samego czworonoga, jak i dla jego właściciela. Dzięki świecącym w ciemności ledom, pies staje się bardziej widoczny podczas nocnych spacerów. To zwiększa jego bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko potrącenia przez samochód lub zderzenia z rowerzystą.

Funkcja oświetlania przydaje się nie tylko nocą, ale i podczas gorszych warunków atmosferycznych, czyli dużego deszczu, mgły albo śnieżycy. Ponadto, w przypadku zagubienia się lub ucieczki psa, obroża ułatwia jego odnalezienie, szczególnie w warunkach o ograniczonej widoczności, tj. las. Obroża odblaskowa dla psa myśliwskiego to wyposażenie niemal obowiązkowe, bo często jest potrzebna właśnie w nocy.

Posiadanie świecącej obroży może zwiększyć świadomość społeczną na temat bezpieczeństwa zwierząt i promować właściwe praktyki opieki nad nimi. To coś, jak sprzątanie nieczystości po swoich ulubieńcach. Kiedy dokonujemy tej czynności, pokazujemy godną naśladowania postawę. Promocja takich zachowań jest zawsze na topie.

Podstawowa funkcja jaką pełni świecąca obroża dla psa

Obroża z diodami LED emituje światło w wybranym kolorze, zapewniając lepszą widoczność psa w ciemnościach. Niektóre modele posiadają funkcję trybu migania. Każdy odblask, emblemat i świecący element po zmierzchu mogą uratować życie, dlatego tak ogromną rolę spełniają tego typu akcesoria. Nasz pies będzie widziany przez innych pieszych, rowerzystów i kierowców.

Wśród dostępnych na rynku produktów możemy znaleźć obroże nylonowe z wbudowanymi ledami, tzw. silikonowe obręcze wypełnione świecącym wkładem lub różnego rodzaju zawieszki, które świecą punktowo.

Upewnijmy się, że obroża będzie wygodna dla psa. Szukajmy takiej, która jest regulowana i wykonana z miękkich, lekkich materiałów, niepodrażniających skóry psiaka. Dobre dopasowanie jest ważne, aby zapobiegać zsuwaniu się lub zaciskaniu. To może być niekomfortowe. Obroża świecąca dla małego psa (yorka, maltańczyka lub chiwawa) od ręki jest dostępna np. w sklepie Action lub MaxiZoo.

Nie każdy z produktów będzie nadawał się dla konkretnej rasy. Psy długowłose, z dużą ilością sierści mogą zakrywać odblask diodowy i efekt będzie niewspółmierny do zamierzonego. W takich sytuacjach albo wybiera się definiowany model dla rasy, albo przypina opaskę odblaskową do zasadniczej obroży.

Generalnie, świecąca obroża dla psa nie powinna być używana jako zasadnicza, ale jako dodatkowa. Jej funkcją nie jest utrzymanie w ryzach naszego zwierzaka, tylko oświetlanie.

obroża świecąca dla yorka

Z ilu metrów będzie widoczna?

Dobre jakościowo obroże mogą mieć zasięg nawet do 500m! A znowu, te tańsze, wykonane ze słabszych gatunkowo materiałów i o krótszej żywotności osiągają widoczność do kilkudziesięciu metrów. Przyzwoita, dobrze wykonana i działająca bez zarzutu obroża powinna mieć widoczność przynajmniej do 100 – 200 metrów. Wiadomo jednak, że im większa ta odległość, tym lepiej.

Jakie ceny za obrożę, która świeci

Z opinii użytkowników – właścicieli pupili – warta uwagi jest obroża renomowanej marki Trixie LED USB Flash. Kosztuje ok 55 zł. Inną, polecaną jest Eyenimal obroża LED w kolorze zielonym, w cenie ok 60 zł. Wersje tańsze to silikonowe opaski, a raczej obręcze, które zakłada się luźno na szyję psa. Tego rodzaju produkt kosztuje od 15 – 50 zł. Polecane np. Lalazoo na allegro 16,50 zł.

Możemy stwierdzić, że zakup gadżetu jakim jest świecąca obroża dla psa, jest dobrym pomysłem i wartym wydania kilkudziesięciu złotych.

świecąca obroża dla psa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *