Mocny i poręczny odkurzacz samochodowy

odkurzacz samochodowy

Odkurzacz samochodowy przyda się każdemu właścicielowi auta. Utrzymanie czystości w pojeździe jest istotne z powodów estetycznych i praktycznych. A dobry odkurzacz pozwoli przede wszystkim szybko ogarnąć nieporządek.

Mocny i poręczny sprzęt, który działa bez zarzutu, ma silne ssanie oraz idealnie pasuje do ręki. Mówiąc w skrócie przenośny odkurzacz idealny dla zabieganych osób. Jak go wybrać spośród wielu? Na co zwrócić uwagę, jakie parametry są kluczowe a także, gdzie dostaniemy urządzenie godne zainteresowania? W tym artykule ujawniamy najważniejsze aspekty dotyczące odkurzacza samochodowego.

10 kluczowych parametrów odkurzacza samochodowego

Gdy chcesz kupić odkurzacz samochodowy bezprzewodowy sprawdź:

  • moc ssania – producent wyraża ją w jednostkach kPa (kilopascale). Wartość określa siłę ssącą odkurzacza: im wyższa moc, tym efektywniejsze usuwanie zanieczyszczeń.
  • moc silnika – zapisywana w watach (W). Podobnie jak z mocą ssania, im wyższa, tym wydajniejszy efekt pracy.
  • czas pracy – od 10-20min. Oczywiście znajdziemy modele pracujące dłużej na jednym ładowaniu, ale zazwyczaj są to cięższe i droższe produkty (np. Dyson). Wyjątek stanowi odkurzacz samochodowy na USB pracuje do 30min.
  • ładowanie baterii – większość odkurzaczy ładuje się ok 4h.
  • pojemność zbiornika – zbiorniki o poj. ok. 0,5 l. są standardem.
  • filtry – HEPA, jonowy. Zapewniają higienę i bezpieczeństwo.
  • dodatkowe akcesoria – końcówki wymienne: szczotki, dysze, rurki ułatwiają czyszczenie różnych powierzchni i miejsc w samochodzie. Może nie będziesz korzystać ze wszystkich, ale kilka z nich na pewno się przyda.
  • wygląd & ergonomia – estetyka i kompaktowy wymiar. Odkurzacz ręczny musi pasować do dłoni, dobrze się trzymać i być wygodny podczas używania.
  • waga – najczęściej wynosi ok 0,5-0,7kg, ale są też cięższe odkurzacze do 1,5kg. Im lżejszy, tym łatwiej się sprząta.
  • cena – wysoka cena markowych produktów gwarantuje dobrą jakość. Jednak tańsze modele mogą cię zadowolić, jeśli spełniają twoje podstawowe wymagania. Zawsze poczytaj opinie o produkcie.
odkurzacz samochodowy na baterie

Sprzątanie samochodu – szybko i komfortowo

Własny odkurzacz samochodowy, akumulatorowy pozwoli na naprawdę komfortowe posprzątanie auta. Nie odczuwamy presji czasu, w 20 minut możemy na spokojnie dotrzeć do wszelkich zakamarków. Odkurzymy siedzenia, fotelik dla psa, wycieraczki, inne samochodowe czeluści łącznie z bagażnikiem. Poręczny i lekki sprzęt będzie wygodny też dla pań.

Ważna uwaga! Pamiętajmy, aby po każdym użyciu opróżnić pojemnik z zebranymi zanieczyszczeniami. Należy także raz na 2-3 użycia oczyścić filtry załączone przez producenta.

Ciekawą opcją jest wariant z funkcją piorącą. Jedna z dołączonych końcówek służy do prania zasadniczego – potrzebny jest środek czyszczący – druga z kolei to ssawka, która absorbuje wodę z czyszczonej powierzchni do zbiorniczka. Ten sprzęt nadaje się również do prania tapicerki w domu, mebli, dywaników itp.

odkurzanie auta

Gdzie kupimy odkurzacz bezprzewodowy do samochodu

Lidl (Silvercrest 329zł.), media expert, (Navitel 299zł.), allegro (Black Decker ok.190zł. doskonale zbiera sierść zwierząt) – najczęściej tam dostaniemy sprawdzone i polecane produkty. Zaletą tych miejsc są udostępnione opinie użytkowników konkretnych modeli. W rankingu na najlepszy odkurzacz samochodowy znajdziemy popularne marki np. Karcher (CVH2 325zł.), Bosch, Makita. Zdecydowanym zwycięzca jest jednak odkurzacz ręczny TurboTronic (168zł.). Jego recenzje oceniane są na 4+, co przy niewygórowanej cenie czyni go bardzo interesującym egzemplarzem.


Przed zakupem odkurzacza samochodowego warto zastanowić się, jak często będziemy go używać. Jeśli ma być to sprzęt, który odpalimy od święta, to zwyczajniej w świecie odpuśćmy i zostańmy przy żetonowym odkurzaniu na orlenie😉.

wysprzątany samochód