Zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody

zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody

Czy jest tu jakiś brodacz poszukujący specyfików do utrzymania swojej brody w super stanie? A może macie w bliskim otoczeniu brodacza i zastanawiacie się nad pomysłem prezentu? Taki zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody i zarostu będzie świetnym rozwiązaniem.

Pielęgnacja brody krok po kroku

  • Po pierwsze mycie brody to podstawa. Czynność powinna być wykonywana codziennie i najlepiej z użyciem naturalnego szamponu do brody. Taki szampon nie wysusza i nie podrażnia delikatnej skóry twarzy jednocześnie nawilża włos.
  • Odżywka do brody to coś na zasadzie odżywki do włosów, można jej używać po każdym myciu lub raz na kilka dni. Ponadto stosowanie odżywek wzmacnia włosy na brodzie.
  • Przeczesywanie brody specjalną szczotką z włosia dzika powoduje, że skóra jest bardziej ukrwiona oraz pomaga usunąć martwy naskórek. Pamiętajmy, że warto to robić regularnie.
  • Olejowanie brody ma na celu jej zmiękczenie. Oznacza to, że włosy nie będą kłujące, ale miłe w dotyku. A przy okazji olejek doda przyjemnego zapachu.
  • Ostatni krok to układanie i stylizowanie brody. Używając wosków lub balsamów. Nadmiar preparatów nie posłuży stylizacji i broda będzie sprawiała wrażenie posklejanej i niedbałej.

Zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody na prezent

W drogeriach i na stoiskach z kosmetykami kupimy gotowe zestawy do pielęgnacji brody. Zawierają one szampon, odżywkę, olejek.

zestaw kosmetyków do pielęgnacji brody na prezent
produkty do brody

Samodzielne strzyżenie czy wizyta u barbera

Gdy umiejętności nie idą w parze z fantazją na temat strzyżenia, lepiej udać się do profesjonalisty. Tam, poza zabiegiem pielęgnacyjnym broda zostanie zawodowo przycięta i wystylizowana. Salon fryzjerski specjalizujący się w dbaniu męskich zarostów to Barber.

Zestaw kosmetyków zwykle zawiera wszystkie składniki, które są potrzebne aby utrzymać brodę w nienagannym wyglądzie. Cena oscyluje między 70-300zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *