Voucher prezentowy vs tradycyjny prezent

Większość z nas kupuje tradycyjne prezenty. Najczęściej decydujemy się na kosmetyki, odzież, biżuterię oraz różne gadżety. Praktyczne przedmioty, konkretne upominki, które można atrakcyjnie opakować, a potem od razu założyć, postawić, zjeść, wypróbować itd.
Sporo osób wybiera również vouchery prezentowe lub karty podarunkowe.


Vouchery prezentowe
Od jakiegoś czasu coraz modniejsze stają się tzw. vouchery prezentowe, czyli karty (zazwyczaj w ozdobnych kopertach) dzięki którym osoba obdarowana może miło spędzić dzień (czy weekend) korzystając z wybranych usług typu zajęcia sportowe, kosmetyczne, szkoleniowe, relaksacyjne.
Voucher może mieć również formę bonu, dzięki któremu możesz zrobić (za określoną kwotę ) zakupy w wyznaczonym miejscu, czy sieci sklepów.

Voucher – bon na zakupy jako „bezpieczna” forma prezentu
Voucher w formie bonu jest „bezpieczną” formą prezentu, kiedy:

 • nie znasz zbyt dobrze osoby, której kupujesz prezent
 • nie masz żadnego pomysłu co kupić
 • nie masz czasu na poszukiwania prezentów

Voucher – na wydarzenia, wizyty
Kupując taki voucher prezentowy (podobnie jak w przypadku tradycyjnych prezentów) powinniśmy dobrze znać upodobania, czy zainteresowania osoby, którą chcemy obdarować. Wszelkie vouchery dostarczające ekscytujących przeżyć sportowych będą idealne dla osób lubiących sport i ryzyko. Skoki spadochronowe, jazda sportowym autem- to najchętniej wybierane „prezenty”.
Często wielu z nas marzy o określonych warsztatach, czy kursach,  ale  z różnych względów odkłada te plany. Voucher na warsztaty „doszkalające” to doskonała propozycja dla osób, które lubią się uczyć nowych rzeczy, czy mają swoje pasje, które chętnie pogłębiają. 
Voucher na wizytę w salonie masażu, czy spa, degustacja w eleganckiej restauracji – z pewnością zachwycą i ucieszą większość osób. To idealny prezent zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Każdy z nas lubi zrelaksować się w eleganckim otoczeniu i cieszyć zmysły w wyjątkowej atmosferze, czy przy smacznych potrawach.

Tradycyjne prezenty zawsze w modzie
Nie każdy jednak lubi i chce dawać w prezencie vouchery. Tradycyjne prezenty nigdy nie wyjdą z mody i z pewnością większość z nas woli kupić (i dostać) coś „konkretnego”.
Najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie bliskiej osobie prezentu o którym marzy.

Jeśli chcesz kupić tradycyjny prezent

 • i mieć pewność, że będzie trafiony
 • nie „biegać” po sklepach
 • w najkorzystniejszej cenie

2 komentarze do wpisu “Voucher prezentowy vs tradycyjny prezent

 • mery75 -

  voucher nada sie gdy musimy zrobić prezent osobie, którą mało znamy, ja zwykle kupuje empik,albo z którejś drogerii

 • Har0ld -

  Wg mnie voucher jest najlepszym pomysłem jeśli nie chcemy zaliczyć wtopy z czymś nietrafionym. Nawet nie trzeba kupowac vouchera w konkretnym sklepie, który definiuje rodzaj prezentu (empik-książka/płyta) sephora(kosmetyki) po prostu można załadować kartę podarunkową Visa na przykładową kwotę i osoba obdarowana może wówczas kupić cokolwiek i gdziekolwiek chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *