Suszarka do butów i akcesoriów sportowych

suszarka do butów

Suszarka do butów oraz np. czapek, rękawic narciarskich czy skarpet. Czy jest to gadżet, o którego istnieniu wielu z was może nie wiedzieć, a przyda się szczególnie w okresie jesienno-zimowym? Owszem😊 Owe urządzenie poradzi sobie z każdą przemoczoną parą butów, skarpet czy rękawiczek.

Będzie przydatne w każdym domu, w którym są dzieci lub osoby aktywne, uprawiające sporty na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Posłuży pomocą na wyjeździe, gdzie pokonujemy piesze trasy, zdobywamy górskie szczyty, przemierzamy kilometry po zaśnieżonych stokach.

Jakie są zalety suszarki do butów?

Suszarka do butów poza osuszaniem posiada funkcję ozonowania, czyli dezynfekuje obuwie z grzybów i bakterii oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Niektóre modele mają określony tryb roboczy i można je nastawić na 3,6 lub 9h. pracy. Cicha praca podczas suszenia nie przeszkadza domownikom, w tym zwierzakom. Jest to rzecz lekka (model Sothing waży niecałe 270g., inne do 1kg.) co sprawia, że można ją wziąć praktycznie na każdy wyjazd. Szczególnie kiedy zaplanowana jest rekreacja w plenerze tj.: piesze wędrówki, jazda konna, grzybobranie, bieg w maratonie itd.

Będąc posiadaczem takiej suszarki do butów nie trzeba brać obuwia na zmianę, lub na w razie czego, bo gdy wdepniemy w kałużę, albo zaleje nas morska fala, to po kilku godzinach (w zależności od stopnia zamoczenia oraz materiału, z którego wykonany jest but) będzie ono suchusieńkie. Ponadto możemy suszyć inne rzeczy: rękawiczki, czapki, kaski rowerowe/narciarskie.

suszarka do butów
suszarka do butów

Suszarka do butów – jak to działa?

Model Carruzzo nagrzewa się w przedziale 45°-55°C, inny tańszy osiąga 30°C jako maksymalną temperaturę grzania. W zależności od marki, suszarki działają podobnie. Wkłada się je do wnętrza obuwia lub na nie nakłada obuwie. Elementy grzewcze równomiernie rozprowadzają ciepło, finalnie buty nie tracą swojej formy, są miękkie i świeże.

Niektóre suszarki deklarują wysuszenie nawet w 30min. Inne podkreślają dodatkową funkcję Activ Oxygen, czyli odświeżanie z użyciem technologii ozonującej. Ta cecha jest przydatna, szczególnie w opinii sportowców, czyli osób regularnie ćwiczących. Po treningu piłki nożnej, bieganiu, jeździe rowerem, każdej innej aktywności, kiedy się pocimy, użycie suszarki uratuje nasze sportowe buty, dzięki czemu zaoszczędzimy na przedwczesnym kupnie nowej pary.

suszenie obuwia
osuszacz obuwia
suszarka do obuwia

Cena tego jakże przydatnego gadżetu w wersji przewodowej waha się 29-200zł. Jeśli skusimy się na zakup produktu za granicą, gdzie dostępna jest opcja bezprzewodowej suszarki (Drysure) to koszt wyniesie ok 300zł. Wówczas cena nie obejmuje kosztu transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *