Ryzykowne prezenty

Podobno niektóre prezenty mogą przynieść pecha. Spowodować rozstanie, kłótnię czy łzy. Większość tych przesądów dotyczy miłości, przyjaźni, związku. Wiele osób zdecydowanie odpowie, że nie wierzy w „takie zabobony”. A jednak fora internetowe pełne są różnych pytań i rad na temat „czego nie dawać” w prezencie.

Co przynosi pecha?

  • Zegarek. Kupując komuś zegarek możesz sprawić, że wasz „czas się skończy”. Ten przesąd dotyczy szczególnie par. Dlatego jeśli nie chcesz ryzykować rozstania, lepiej nie obdarowywać ukochanej osoby zegarkiem (czy zegarem).
Zegarek
  • Buty (również kapcie). Dając komuś buty ryzykujesz, że ta osoba odejdzie od ciebie, a wasze „drogi się rozejdą”.
Buty

  • Portfel. Prezent piękny i praktyczny, jednak uchodzi za przynoszący biedę i nieszczęścia. Obdarowujemy kogoś nowym portfelem, który jest pusty i właśnie ta „pustka” w portfelu nie wróży nic dobrego. Dlatego rozwiązaniem gwarantującym wyjście z tej sytuacji będzie tutaj włożenie do portfela pieniędzy (choćby symbolicznego grosika).
Portfel

  • Nóż. Wszelkie ostre przedmioty odcinają „nić” miłości, czy nawet przyjaźni, wywołują kłótnie. Nie dawaj lepiej noży, czy nożyczek.
Nóż

  • Kolczyki, broszki (i wszelkie inne kłujące ozdoby)-  chociaż piękne i niezwykle popularne to jednak wróżą ból, albo rozstanie.
Kolczyki TOUS

  • Książki. Zaskoczeni, że książka jest pechowym prezentem? Jednak książka podarowana ukochanej osobie może spowodować szybkie zakończenie znajomości.
Książki

Może więc lepiej zrezygnować z kupna książki, jak w dowcipie, kiedy dwie blondynki zastanawiają się co kupić partnerowi w prezencie. Jedna mówi: a może kup mu książkę?  Druga odpowiada: coś ty, książkę to on już ma.

  • Bielizna. Lepiej uważaj jeśli chcesz podarować bieliznę bliskiej osobie. Stary przesąd mówi, że „ty dajesz, a ktoś inny będzie ją ściągać”.
Bielizna

  • Perły. Uchodzą za wyjątkowo nietrafiony prezent, ponieważ klejnoty te uważane są za jedne z najbardziej pechowych, symbolizują łzy ukochanej kobiety. Jest wiele innych pięknych kamieni szlachetnych, o perłach lepiej zapomnieć, zarówno tych białych jak i czarnych.
Perły
  • Pawie pióra (również odzież z takim motywem). Przynoszą pecha w życiu rodzinnym, w zawodowych także aktorom. Według ludowych wierzeń pawie pióra przypominają „oko diabła”.
Pawie pióra

Co zrobić kiedy dostaniemy „pechowy” prezent?

Przyjmujemy go! Nikt nie chce urazić osoby od której dostał prezent mówiąc, że przynosi on nieszczęście. Niestety, trzeba to powiedzieć, można żartem. Następnie najlepiej za ten przedmiot zapłacić, choćby symboliczną monetą.
Sytuacja komplikuje się w przypadku gdy dostaniemy „kłujący” prezent. Wówczas osoba, która go nam podarowała, powinna ukłuć się w palec.
Dostałeś książkę? Lepiej żeby osoba, która podarowała Ci prezent powiedziała: „pożyczam Ci tę książkę na wieczne nieoddanie”, albo dołączyć dedykację na karteczce. I problem z głowy.

Mało kto wierzy, że powyższe rzeczy mogą przynieść pecha. Jednak jeśli gdzieś w środku obawiasz się „pechowych prezentów”, to lepiej przemyśleć czy warto go kupować. Nawet jeśli Ty nie wierzysz w przesądy, to przecież nie masz wpływu na to czy osoba, której wręczasz prezent jest przesądna, czy nie. Warto znać podstawowe zasady symboliki przedmiotów, kolorów, czy kwiatów i zadbać o to, żeby prezent był zawsze trafiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *