Przegląd okazji podarunkowych

Zastanawialiście się kiedyś w jakim miesiącu kupujemy (dostajemy) najwięcej prezentów, a w jakim najmniej? Przeanalizowaliśmy i prześwietliliśmy 2015 rok pod kątem okazji podarunkowych.

W kalendarzu tylko wybrane okazje
Okazje podarunkowe możemy najprościej podzielić na dwie grupy.

  • Pierwsze, nazwijmy je „uniwersalnymi”, przypadają w określony miesiąc i dzień w roku i dotyczą każdego z nas. Zaliczymy tutaj wszystkie okazje typu: Dzień Matki, Boże Narodzenie, Wielkanoc. Łączy je to, że wszystkie są wyszczególnione w kalendarzach.
  • Drugie są wyjątkowe, bo dotyczą indywidualnie każdej osoby. Są to urodziny, imieniny, chrzciny, śluby itp. okazje. Każdy z nas obchodzi je w innym miesiącu i dniu.

Uroczyste dni z „przymrużeniem oka”
Uroczystych dni przybywa. Niektóre są całkiem irracjonalne i zaskakujące (20 sierpnia Dzień Komara, Dzień przepieprzonych z hukiem lat, czy 2015-03-12 Światowy Dzień Drzemki w Pracy), inne poważne (4 lutego Dzień Walki z Rakiem), a  jeszcze inne śmieszne (2015-03-01 Dzień Piegów), a nawet bardzo śmieszne (2015-02-17 Dzień Naleśnika,  Dzień Spania w Miejscach Publicznych), inne bardzo przyjemne (2015-04-12 Dzień Czekolady).

Traktujemy je jednak z przymrużeniem oka. Większość z nas nigdy o nich nawet nie słyszała (no może jedynie na Facebooku, który uwielbia akcentować wszystkie możliwe okazje).

Które święta są dla nas ważne
Pomijając wszelkie „dni” poszczególnych drzew, zwierząt, czy produktów żywnościowych oraz części garderoby, nie da się ukryć, że jest jednak wiele ważnych okazji. Pamiętamy o nich, składamy życzenia, obdarowujemy bliskie nam osoby, podkreślając tym gestem, że są one dla nas ważne.

I właśnie te święta, dni i okazje podarunkowe chcieliśmy Wam przypomnieć.
Zobaczmy jak rozkładają się one w poszczególnych miesiącach w 2015 roku.

styczeń
21 stycznia Dzień Babci
22 stycznia Dzień Dziadka
luty
14 lutego Walentynki
marzec
8 marca Dzień Kobiet
10 marca Dzień Mężczyzny
kwiecień
5 kwietnia Wielkanoc
maj
26 maja Dzień Matki
czerwiec
1 czerwca Dzień Dziecka (zobacz praktyczny prezent dla dziecka)
23 czerwca Dzień Ojca
lipiec
sierpień

wrzesień
30 września Dzień Chłopaka
październik 
listopad
grudzień
24 grudnia Boże Narodzenie

Warto pamiętać o okazjach podarunkowych
Powyższe zestawienie pokazuje, że okazji podarunkowych (tych ustalonych w kalendarzu) wcale nie ma za wiele. Rozkładają się one zazwyczaj równomiernie, chociaż są miesiące w których nie znajdziemy w kalendarzach żadnej ważnej okazji do wręczania i otrzymywania prezentów.
Skoro tych dat jest tak niewiele, to tym bardziej warto o nich pamiętać.

W jakimś z tych miesięcy na pewno przypadają również urodziny, imieniny, śluby, czy inne rocznice bliskich nam osób, którym planujemy podarować prezenty. Powoduje to, że każdy z nas ma wiele różnych okazji do wręczania (i otrzymywania) prezentów w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *