Parownica do ubrań – prasowanie i odświeżanie w jednym urządzeniu

parownica do ubrań

Parownica do ubrań to innowacyjne urządzenie, które pozwala na szybkie i łatwe odświeżenie odzieży bez konieczności jej prania i czasochłonnego prasowania. Dzięki wykorzystaniu pary wodnej, usuwa zabrudzenia i zapachy, a także pomaga w utrzymaniu odzieży w dobrym stanie.

Parownica do ubrań vs żelazko tradycyjne

Jakie są zalety parownicy:

  • Oszczędność czasu: parowanie jest szybsze niż prasowanie z użyciem tradycyjnego żelazka i deski do prasowania.
  • Oszczędność energii: parownica jest bardziej energooszczędna niż żelazko.
  • Mniej zagnieceń: parowanie lepiej usuwa zagniecenia z tkanin.
  • Wszechstronność: niektóre modele parownic są w stanie parować różne rodzaje tkanin, w tym wełnę i jedwab. Poza ubraniami, parownica odświeży i usunie niemal 100% bakterii w tapicerowanych meblach, zabawkach pluszowych oraz wszelkich materiałowych rzeczach.
  • Łatwość użytkowania: parownica jest łatwa w obsłudze i nie wymaga dużo miejsca do przechowywania.
  • Zachowanie jakości i koloru ubrań – parowanie nie niszczy nawet delikatnych tkanin.
prasowanie koszuli parownicą

Nie masz czasu na prasowanie – zainwestuj w parownicę do ubrań!

Są takie sprzęty, które pozwalają nam skrócić czas wykonywania pewnych czynności (beztłuszczowa frytkownica, samoczyszcząca się kuweta dla kota). Do grupy tego rodzaju ustrojstw należy ewidentnie parownica do ubrań. Podstawową zaletą jest jej szybkie użycie. Nagrzewa się w pół minuty i jest gotowa do pracy. Jeśli spieszysz się rankiem do pracy i nie chcesz tracić czasu na klasyczne prasowanie, to ten domowy gadżet uratuje Ci życie. 

Bawełnianą lub jedwabną koszulę wymagającą prasowania idealnie wygładzimy w niespełna minutę. Innym przykładem będzie prasowanie zasłon lub firan. Kto raz miał do czynienia z tą robotą wie, że jest to bardzo uciążliwa i męcząca praca. Z parownicą do ubrań ekspresowo i dokładnie wyprostujemy wszelkie zagniecenia, a zasłony zaczną wyglądać jak z katalogu!

parownica do ubrań

Parownica do ubrań to fajny pomysł na prezent

Kiedy pomysły na prezent są na wyczerpaniu, podpowiadamy: parownica do ubrań przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Szczególnie jeśli mieszkają w nim osoby pracujące lub uczące się. Dobry i schludny wygląd w pracy, szkole i w ogóle na co dzień to bardzo ważna kwestia. Lubimy, kiedy nasze ubrania są pachnące i niepogniecione. 

Parownica do ubrań jest uniwersalnym prezentem, dla kobiet i mężczyzn. Jest to sprzęt użytku codziennego, jeśli będzie pod ręką, to prawdopodobnie będzie często stosowany do wygładzania i odświeżania strojów.

Dobrej jakości parownice można kupić za ok 400zł. Konsumenci polecają parownicę do ubrań Philips serii 7000, STH7060/80, która kosztuje na stronie producenta 459zł. ( philips.pl/c-m-ho/steamery-do-ubran )

Jak używać parownicę do ubrań

Przed rozpoczęciem pracy, należy przeczytać instrukcję załączoną do parownicy. Ważne, aby stosować się do zaleceń, prawidłowe korzystanie wydłuży żywotność sprzętu, na który producent daje kilkuletnią gwarancję (2-3 lata). Obejrzyj filmik jak właściwie użytkować parownicę.

źródło zdjęć oraz film ze strony producenta: www.philips.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *