Magiczna gąbka na wiosenne porządki

magiczna gąbka rossmann

Po zimowym czasie, który dłużył się niemiłosiernie w końcu nadeszła wiosna. Przyroda budzi się do życia, dni stają się dłuższe, a my mamy więcej energii do działania. Nie bez powodu obowiązuje powiedzenie wiosenne porządki. Po długiej zimie zazwyczaj zabieramy się generalne porządkowanie domu, garażu i innych przestrzeni (sprzątanie biur, balkonu, gruntowne oporządzenie samochodu). Magiczna gąbka ułatwi sprzątanie.

Czym jest magiczna gąbka ?

Gąbka jak gąbka pomyślicie, ale dla osób, które miały już z nią do czynienia, ten mały czyścik jest nieodzownym elementem przy porządkach. Jest to wytworzona z pianki melaminowej gąbka, która usuwa najtrudniejsze zabrudzenia bez większego szorowania.

Zatrudniona firma sprzątająca może profesjonalnie umyć nam okna lub dokonać czyszczenia wg powierzonego zlecenia. Jeśli chcemy to zrobić samodzielnie po prostu zaopatrzmy się w odpowiednie sprzęty i sprzątanie pójdzie szybko i sprawnie. Magiczna gąbka powinna znaleźć się na tej liście produktów niezbędnych.

Magiczna gąbka do czyszczenia

Magic sponge poradzi sobie praktycznie z każdym brudem i uporczywymi plamami. Wystarczy ją tylko zmoczyć wodą, wycisnąć nadmiar i użyć jak klasyczną gąbeczkę. Pomoże przy wyczyszczeniu mebli z połyskiem, śladów po lakierze do paznokci (rysek na meblach), usuwa ślady po kredkach i pisakach!

Można nią umyć ściany (wyjątek, kiedy farba nie jest oznaczona jako nieścieralna). Przyda się do czyszczenia fug, wszelkich powierzchni lustrzanych, szklanych, armatury łazienkowej, kabiny prysznicowej. Nadaje się również do usuwania brudu na pozostałych przedmiotach tj. obuwie, torebki z tworzywa sztucznego, listwy przypodłogowe.

magic sponge

Czy możemy jej użyć do wszystkiego?

Prawie 🙂 jeśli mamy wątpliwości co do czyszczonej powierzchni zróbmy wcześniej próbę na małym obszarze. To w celu, aby zobaczyć jak zachowa się dana powierzchnia. Generalnie nie zaleca się jej użycia na materiałach skórzanych, niezaimpregnowanym drewnie, oraz do mycia naczyń.

Jej wadą może być to, że bardzo szybko się zużywa, ale jej magiczne właściwości rekompensują ten detal. Cena za sztukę to ok. 3zł. można ją kupić w drogeriach typu Rossmann, Hebe, Superpharm.

magiczna gąbka jan niezbędny