Las w słoiku super prezentem na parapetówkę!

las w słoiku

Niejednokrotnie w ciągu roku zdarzają się okazje i uroczystości kiedy głowimy się i zastanawiamy nad nietuzinkowym oraz fajnym prezentem. Jedną z takich okazji jest parapetówka czyli świętowanie zakupu nowego mieszkania lub remontu. Zamiast kupować zestaw noży, komplet ręczników czy zastawę stołową można sprezentować las w słoiku.

Ten gift jest uniwersalny, ponieważ w przeciwieństwie do kwiatów doniczkowych nie wymaga wytężonej pielęgnacji i uwagi. Spodoba się osobie, która uwielbia rośliny jak i takiej, która nie ma ręki do kwiatów.

Co to jest las w słoiku?

Idea jest taka, aby stworzyć kawałek natury w zamkniętym szkle, co stanowi niebywałą ozdobę i dla osób lubiących obserwować przyrodę będzie niemałą frajdą. Rozmiar i kształt szkła jest dowolny, ważne, aby miał szczelne zamknięcie. Może być to słój, karafka, bańka czy jakikolwiek inny szklany przedmiot dający się zamknąć. Kompozycje, które są umieszczane w środku są bardzo różne, niektóre skromne, zawierające jedną lub dwie roślinki, a inne na bogato wypełnione wieloma gatunkami roślin.

Poza tym we wnętrzu jest warstwa keramzytu, który odprowadza wodę i ziemia. Dodatkowymi ozdobami są naturalne gałązki, szyszki, kamienie czy muszle. Kwestią gustu jest wybór, a ten jest ogromny. Wiele firm oferuje lasy lub ogrody w szkle, a cena jest uzależniona od wielkości i składu danego słoika.

las w szkle
ogród w szkle

Czy można samemu zrobić taki las w szkle?

Można samodzielnie wykonać las w słoiku, ale należy wcześniej dobrze się przygotować do takiej czynności. Zakup słoja, zorganizowanie roślinek, które nadają się do tego oraz czas potrzebny na proces stabilizacji. Jeśli chodzi o rośliny są to m.in.: paprocie, bluszcze, mech, peperomia, widliczka, generalnie wszystkie, które preferują wilgoć.

To wszystko brzmi prosto, ale stworzenie lasu w słoiku nie do końca takie jest. Nie mamy gwarancji, że całość się przyjmie i nie zwiędnie. Dlatego idealnym rozwiązaniem są sprzedawane w kwiaciarniach lub sklepach ogrodniczych gotowe kompozycje. Kwiaciarnia wysyłkowa oferuje gustowne zapakowanie na prezent i przesłanie zamówienia na wskazany adres w momencie kiedy nie możemy osobiście pojawić się na imprezie.

las w słoiku jak zrobić

Jaka jest cena?

Najmniejszy wariant otrzymamy już za ok. 50zł, ale to wersja bardzo mini, symboliczna. Taki nadający się na prezent zaczyna się od 100zł wzwyż.

piękny mini ogródek w słoju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *