Kuweta samoczyszcząca dla kota. Czy warto ją mieć w domu?

kuweta samoczyszcząca dla kota

Kochamy gadżety, doceniamy ich przydatność każdego dnia i bez pewnych z nich, życia sobie nie wyobrażamy. Jest to zrozumiałe i producenci z rożnych branż skrupulatnie to wykorzystują wymyślając co rusz produkty, które musimy mieć. Dla gadżeciarzy-kuweta samoczyszcząca dla kota jest fantastycznym rozwiązaniem, zarówno jeśli chodzi o zachowanie higieny kotów jak i pozbycie się obowiązku codziennego sprzątania kocich odchodów.

Inteligenta kuweta dla kotów

Kuweta samoczyszcząca dla kota to urządzenie posiadające automatyczny tryb pracy, który wykrywa obecność zwierzaka w środku. Następnie, po jego wyjściu z kuwety, specjalne szczotki usuwają nieczystości do pojemnika (poj.13l.), który jest zlokalizowany na dnie. Czas trwania procesu to ok 2 minuty, a jego start może być automatyczny lub manualny.

Smart czujniki znajdujące się w mechanizmie sterującym sygnalizują o konieczności dosypania żwirku, a także informują o zapełnionym pojemniku na odpady. Wersje premium mają dodatkowe opcje: kontrolują wagę i czas pobytu pupila w kuwecie oraz rejestrują dane w aplikacji. To jest spoko opcją, bo można w każdej chwili zajrzeć i je sprawdzić.

kuweta dla kota

Czy to jest bezpieczny gadżet dla kotka?

Produkt został stworzony według zaawansowanej technologii i posiada atesty, które gwarantują całkowite bezpieczeństwo dla korzystających z niego zwierząt. Jest przeznaczony dla osobników o wadze do 10kg. Wbudowany czujnik grawitacji wykrywa obecność zwierza. I nawet jeśli jest w trakcie trybu czyszczącego to automatycznie go kończy, gdy kot pojawia się w środku.

Sensory ulokowane przy otworze wejściowym chronią kota przed przytrzaśnięciem łapki czy ogona. Umieszczone wewnątrz filtry z cząsteczkami aktywnego węgla i polimeru zapewniają doskonałą filtrację nieprzyjemnego zapachu. Przy tym szczelność tworzywa blokuje jego wydostanie się na zewnątrz.

Kuweta samoczyszcząca dla kota – jakie są plusy z tego ustrojstwa?

  • oszczędność czasu na własnoręczne, codzienne czyszczenie kuwety ( przy kilku kotach częściej)
  • zniwelowanie przykrego zapachu do zera

Najtańszy model takiej kuwety to koszt ok 800zł, te bardziej zaawansowane i dizajnerskie można kupić od 2000-5000zł. Jeśli więc nie mamy węża w kieszeni, kochamy swojego kociambra i jesteśmy gadżetowymi freakami to ten produkt powinien znaleźć się na wyposażeniu naszego domostwa.

2 komentarze do wpisu “Kuweta samoczyszcząca dla kota. Czy warto ją mieć w domu?

  • Bardzo ciekawa opcja. Szczególnie, gdy zdarza się czasami zapomnieć uprzątnąć i mój kot daje o tym znać w osobliwy dla siebie sposób ;). No i model z wbudowaną wagą i apką jest super!!!

  • Madziara -

    Super pomysł tylko trochę cena przeraża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *