Hydromasażer do stóp domowy gadżet SPA

hydromasażer do stóp

Hydromasażer do stóp to urządzenie, które na pierwszą myśl można uznać za kolejny, domowy gadżet używany od święta. I może się nim stać, jeśli zakup będzie nieprzemyślany i niedopasowany do naszych potrzeb. Jeśli jednak jesteś osobą, która lubi domowe rytuały relaksacyjne oraz zmaga się dodatkowo z różnymi dolegliwościami, to masażer wodny do stóp będzie gadżetem w punkt! Istne spa dla stóp!

Hydromasażer do stóp – jak działa

Do zbiornika masażera wlewa się wodę do odpowiedniego poziomu. Urządzenie podłącza się do prądu i woda nagrzewa się do temperatury od 37-47C. Wysokość temperatury można dostosować do swoich upodobań. Hydromasażer do stóp ma wbudowane dysze powietrza, dzięki nim powstają bąbelki. 

Ponadto wewnątrz znajdują się różnego rodzaju rolki masujące, które poruszają się zgodnie z załączonym programem. Wbudowany timer pozwala na ustawienie czasu trwania masażu od 10-60 minut. Wyświetlacz LED umożliwia zmianę funkcji i ustawień masażu.

Co da ci hydromasaż stóp

Główne zalety tego urządzenia krążą wokół zdrowia i poprawy nastroju. Relaksujący masaż stóp pomoże złagodzić napięcie mięśniowe i obniżyć poziom stresu. Pobudzi krążenie krwi, zniweluje obrzęki i zmęczenie nóg. Ma funkcję aromaterapii, jeśli do kąpieli wodnej dodamy ulubionych ziół lub aromatyzowanej soli morskiej. Ponadto może być używany do domowych zabiegów typu pedicure, jeśli dodasz do wody specjalną sól na zmiękczenie naskórka.

masażer do stóp

Dla kogo będzie to gadżet marzenie?

  • dla wszystkich tych, którzy wykonują wielogodzinną pracę stojącą lub są w ciągłym ruchu przez długi czas
  • dla sportowców, np. biegaczy, którzy pokonują długodystansowe biegi
  • dla osób, które mają dolegliwości z krążeniem krwi w kończynach dolnych oraz zdiagnozowany wczesny etap żylaków
  • dla każdego, kto ceni sobie relaks i uczucie komfortu i chce zredukować całodzienne napięcie i stres

Hydromasażer do stóp może być pomysłem na prezent dla rodziców, rodzeństwa lub przyjaciela.

Inne cechy masażera wodnego do stóp

Wielofunkcyjny – różne tryby i programy pozwalają na dopasowanie masażu do naszego nastroju i aktualnych potrzeb

Mobilny – można do używać praktycznie wszędzie, gdzie mamy dostęp do gniazdka elektrycznego. Łatwo go transportować, można z niego korzystać w domu albo będąc na działce – wszędzie tam, gdzie chcesz

Łatwy w użyciu i czyszczeniu – ta cecha jest istotna szczególnie dla osób starszych, dla których taki sprzęt może być naprawdę przydatny. Niektóre modele posiadają rurę odpływową, którą spuścimy wodę. Poza tym, masażery są wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów.

spa dla stóp

Hydromasażer do stóp i przeciwwskazania

Choroby krążenia: Osoby z niewydolnością serca, chorobą niedokrwienną serca, zakrzepicą, zaawansowanymi żylakami, miażdżycą lub innymi chorobami krążenia powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem korzystania z hydromasażera do nóg.

Choroby skórne stóp: Osoby z otwartymi ranami, skaleczeniami, stanami zapalnymi lub innymi infekcjami skórnymi nie powinny korzystać z hydromasażera do nóg, aby uniknąć ryzyka zakażenia.

Ciąża: Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed korzystaniem z hydromasażera do stóp.

Osłabiony organizm: Osoby z ogólnym osłabieniem organizmu, takie jak osoby starsze, chore na raka lub na choroby autoimmunologiczne, powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem korzystania z hydromasażera do nóg.

Jeśli masz jakieś wątpliwości czy możesz w sposób bezpieczny korzystać z masażera do stóp skonsultuj się z lekarzem.

Ile kosztuje hydromasażer do stóp

Dobrej klasy masażer renomowanego producenta będzie kosztował kilkaset złotych. W sklepach AGD typu RTVEuroAGD, MediaMarkt czy MediaExpert znajdziesz produkty od 200zł. Najdroższe modele mogą kosztować ponad tysiąc złotych.


2 komentarze do wpisu “Hydromasażer do stóp domowy gadżet SPA

  • Marika -

    Mam taki masażer Babybliss i jestem zadowolona. Szczególnie sprawdza się jak jest zimno, ale tez przed pedicure. 👍🏻👍🏻👍🏻

  • AnkaEm -

    W artykule nie napisano, że są modele, które nie mają funkcji podgrzewania wody. One są tańsze. Te z wyższej półki cenowej mają funkcję masażu shiatsu, działa na podczerwień. Kupiłam siostrze taki gadżet i po ok 6 tygodniach używania (2-3 x w tyg.) jest bardzo zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *