Futon – materac do spania

futon

Sen, czynność, na którą średnio poświęcamy 1/3 życia. Bardzo ważny aspekt naszej codzienności, niestety często bagatelizowany, a to błąd! Od tego jak spędzimy noc zależy nasze samopoczucie i ogólna energia następnego dnia po przebudzeniu. Futon jest rodzajem materaca. Poznaj jego zalety i dowiedz się co to w ogóle jest.

Czym jest futon

Futon to pochodzący z Japonii rodzaj materaca. Ma ok. 6cm grubości i jest wypełniony surowcami naturalnymi tj. wełna, sprasowane włókna kokosa, len, bawełna a nawet końskie włosie. Poszwa materaca jest zrobiona ze 100% bawełny i jest pikowana, co utrzymuje w ryzach wypełnienie. Komfort snu zależy od wielu czynników, wywietrzona sypialnia, która ma odpowiednią temperaturę ok. 20C, nastrojowe oświetlenie no i łóżko.

Z wiekiem zwracamy większą uwagę na te sprawy, materac, na którym śpimy musi być poza wygodnym także przyjazny dla naszego zdrowia. Futon zapewnia ergonomiczność, ponieważ naturalne składniki, z których jest zrobiony zapewniają idealne dopasowanie do kręgosłupa i naszego ciała. Poza tym termoregulacja – futon utrzymuje właściwą temperaturę ciała, czyli ogrzewa nas zimą a latem ochładza.

Bawełna, którą wypełniony jest materac oddycha, co także jest ważne dla alergików. Spośród wielu rozmiarów można wybrać odpowiedni dla siebie – jest ich kilkanaście. Poza wymiarem także rodzaj wypełnienia i twardość, od tych wszystkich składowych zależy cena. (500-2500zł.)

futon materac

Poznaj zalety futonów

Jakie są główne zalety materaca typu futon:

Materac futon może służyć do spania jako forma kanapy lub jako siedzisko do codziennego użytku. Z łatwością przekształcimy go z pozycji do spania na pozycję siedzącą. Jest więc w pierwszej kolejności wielofunkcyjny.

Ponadto, futony są lekkie i proste do przenoszenia, składania oraz przechowywania. Można je szybko i wygodnie złożyć, zwolnić przestrzeń w pomieszczeniu lub przetransportować w inne miejsce. To właśnie te cechy podkreślają praktyczność materaca.

Oprócz tego tradycyjne futony wykonuje się z naturalnych materiałów. Odpowiednio pielęgnowane posłużą przez wiele lat.

Futon w swojej konstrukcji zapewnia relatywnie twardą powierzchnię spania. W związku z tym zbawiennie wpływa na kondycję pleców i komfort spania. Wiele osób docenia parametr ergonomiczny tego materaca.

Ostatnią cechą charakteryzującą futon to walor estetyczny. Prosty, wręcz minimalistyczny design pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Można więc rzec, że ich obecność dodaje pomieszczeniu harmonii i aurę spokoju.

spanie

Futon to materac dla sprzymierzeńców ekologicznych rozwiązań, dbających o zdrowie i komfort życia. Jeśli chcesz
budzić się wypoczęty i zrelaksowany zapoznaj się z ofertą Futonów na stronie polskiego producenta pod adresem slodkichsnow.com.

2 komentarze do wpisu “Futon – materac do spania

  • Rosalia -

    Bardzo podobają mi się te materace, ale nie wiem czy zdecydowałabym sie na kupno przez internet, jednak to trzeba sie polozyc,poobracac, wypróbować..

  • Katka -

    Zastanawiam się jak to jest z tymi pikowaniami, czy tego faktycznie sie nie czuje. I tu dobrze byłoby sie polozyc i na wlasnej skórze zobaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *